تبلیغات
مسیح ایران - (8) سحر سامری- 1

(8) سحر سامری- 1

جمعه 24 دی 1389  01:10 ب.ظ

نوع مطلب :صهیونیسم ،نقد فیلم ،

بسم الله الرحمن الرحیم
لتجدن اشد الناس عداوه للذین آمنوا الیهود و الذین اشرکوا...
«به درستی و قطعا که شدیدترین دشمنان مومنین از میان مردم جهان را یهودیان و مشرکان خواهی یافت»  (مبارکه  82 از سوره مائده)
مقدمه:
شناخت صهیونیسم جهانی و توطئه‌های آن، امروز یكی از ضروریا.ت است. چه این كه صهیونیسم اكنون در بسیاری از كشورهای اروپایی و آمریكایی با صرف هزینه‌های هنگفت، دارای قدرت پنهانی است كه ادارة امور آن كشورها را به دست گرفته است. (1)     غولهای رسانه‌ای جهان ، سینما ، كارخانجات تسلیحاتی ، شرکتهای تجاری و صنعتی ، بانکها ، دانشگاهها ، مراکز فرهنگی و بسیاری دولتهای جهان از مواردی است كه رد پای سرمایه‌داران صهیونیست در آن به وضوح مشاهده می‌شود.
در این جزوه بر آنیم تا رابطة صهیونیسم و سینما را بررسی نماییم. در جزوه های قبلی به تفصیل و بااستناد به متون مذهبی و رسمی یهود در مورد انحرافات در دین یهودیت و کتب مقدس آن صحبت کردیم و پروتکلها را هم از نظر گذراندیم. بعضی در حجیت پروتکلها خدشه می کنند. ما خواهیم گفت که اولا استدلالها و مؤیدات و عملکرد عینی صهیونیسم و یهود را هم نظاره گر هستیم و برای اثبات وجود برنامه های مدون اینها برای تسخیر جهان می توان حتی با صرف نظراز پروتکلها به اعترافات رهبران مذهبی یهود و عملکرد سیاسی صهیونیستها در فلسطین اشغالی و سایر نقاط دنیا و سایر کتابهای مستند آنها چون تلمود و تورات و و قباله (کابالا) و نامه های رهبران آنها و فیلمها و کتابها و روزنامه ها و مجلاتشان در کشورهای مختلف استناد کرد. به علاوه در این زمینه می توان به محتویات کتاب «کاهال» که در صحت استنادش خدشه ای نیست مراجعه کرد و برنامه های وحشتناک آنها را برای تسخیر دنیا پیگیری کرد. در هر صورت باید هوشیاری خود را حفظ کنیم.
   برای بررسی نفوذ صهیونیسم بر رسانه بسیار مهم سینما که صهیونیستها آن را ساحل نجات خود میدانند لازم است که ابتدا تعریفی از صهیونیسم و شیوه های نفوذ آن در جهان مسیحی غرب داشته باشیم تا در کاین نکته که حدود90% سینمای آمریکا (هالیوود) یهودی– صهیونیستی است برایمان راحت تر شود. قطعا چون در این رسانه شیوه های تبلیغی - روانی برای تأثیرگذاری بر مخاطب اتخاذ می شود باید آشنایی اجمالی با روشهای جنگ روانی هم داشته باشیم و تاریخچه هالیوود را هم بدانیم تا بتوانیم بحث سینما و صهیونیسم را موشکافانه تر بررسی کنیم. انشاءا... تا آخر ما را همراهی خواهید کرد تا بتوانیم خود را از جادوی سینمای معاصر برهانیم و از قید کید سامری عصر مدرنیته و ولایت طاغوت در امان بمانیم و بتوانیم سرباز خوبی برای امام عشق آخر الزمان باشیم.
   البته توجه داشته باشید که در این جزوه خطوط کلی نقد فیلمهای صهیونیستی داده شده که قابل بسط و تعمیم است و مجال ضیق ما اجازه نمی دهد که تمام آثار را به نقد بکشیم بلکه این انتظار از شما خواننده فهیم و فرهیخته است که خودتان با تعمق و تأمل در آثار سینمایی – تلویزیونی و سمبلهای صهیونیستی پیام زهرآگین آنها را بشناسید و ساحت اندیشه خویش را از سم آتشین این تیرهای شیطانی برهانید و دیگران را هم در این راه مقدس همیاری کنید.

صهیونیسم و یهود:
   «صهیونیسم» پدیده ای سیاسی و تفکری افراطی برگرفته از دین یهود است. صهیونیسم نماد نژادپرستی یهود است. این جنبش ، حرکت جدید خود را با عنوان صهیونیسم، در اوائل قرن نوزدهم، به دنبال موج یهود ستیزی (كه به صورت ساختگی به وجود آمده بود) آغاز کرد. «صهیون» نام كوهی در جنوی غربی بیت المقدس (اورشلیم) است كه ظاهراً آرامگاه داود نبی علیه‌السلام در آن قرار دارد. واژة صهیون به تدریج سمبل عظمت یهود و سرزمین مقدس آنان شد. بنابر نظر صهیونیستها، یهودیان خارج از فلسطین، در تبعید زندگی می‌كنند و زندگی كامل فقط در آنجا ممكن است.
   بنیانگذار جنبش صهیونیزم یك روزنامه نگار اتریشی به نام تئودور هرتصل (1860 – 1904) است. هرتصل با نوشتن كتاب «دولت یهود» نظریه خود را  مبتنی بر لزوم ایجاد یك دولت یهودی در فلسطین عرضه كرد. هرتصل، صهیونیسم را از یك واژة مذهبی به یك استراتژی بلند‌مدت سیاسی تبدیل نمود ؛ و با طرح این نظریه ، عقیدة دیرینه و سنتی یهودیان را (مبنی بر انتظار ظهور یك پیامبر منجی و ایجاد دولت الهی در ارض موعود) زیر پا گذاشت؛ زیرا او خواستار دولتی سكولار در فلسطین بود. او معتقد بود با وجود فشارهای خارجی، یهودیان مجبورند ایجاد یك دولت ملی در فلسطین را بپذیرند و زندگی آرامی را در آنجا سپری كنند و بر اساس همین نظر، اشغال فلسطین آغاز شد…
   اشغال بخشی از سرزمین فلسطین تا زمان اعلانِ تشكیل اسرائیل (1948) و گسترش تدریجی آن تحت پوشش جنگهای  اعراب و اسرائیل  (از جمله1948 و1967) نه تنها سبب اشغال كامل فلسطین شد بلكه موجب غصب  بلندیهای جولان از  سوریه ، صحرای سینا از مصر، قسمتهایی از اردن و بخشی از جنوب لبنان  گردید. این تصرفات وجنگ عراق را می توان در  راستای تحقق شعار از نیل تا فرات ارزیابی كرد که صهیونیستها با استناد به بعضی فرازهای کتاب مقدس این منطقه را ملک شخصی یهودیان دانسته اند.(2) اما باید هوشیار باشیم که این شعار مقدمه ای برای تصرف تمام جهان است. البته در میان یهودیان هستند اندک منصفانی که با صهیونیسم مخالفند مثل بسیاری از هموطنان یهودی خودمان که قربانی توطئه های صهیونیسم بین الملل هستند یا گروههای ضد صهیونیسم. ( باید توجه کنیم بعضی مواضع ضد صهیونیستی هم برای خام کردن مخاطب بی اطلاع است ؛ باید اعمال افراد ملاک قضاوت باشد.)

نفوذ تفكرات یهود در مسیحیت:
1-پولس یا پاولس قدیس ( Paulus Aziz) که به گفته کتاب مقدس (3) از علمای یهود بود و از تهدید و کشتار پیروان مسیح علیه السلام هیچ کوتاهی نمیکرد و نام حقیقی او شائول بود، بعدها مسیحی شد و تاثیر عمیقی بر مسیحیت گذاشت و تثلیث ( سه خدایی ) را او در دین مسیح تعبیه کرد . به علاوه او روانشناسی « تسلیم محض » را هم وارد مسیحیت کرد که ایستادگی و استقامت را حتی در مقابل حکام جورهم غلط میدانست . روژه گارودی در آخرین کتاب خود ( Avons nous besoin de Dieu?) این سخنان پولس را عامل نهادینه شدن استعمار ودر خدمت ظا لمین قرار دادن مردم مسیحی عنوان می کند. پولس اختلافات زیادی با پطرس که جانیشن واقعی حضرت عیسی علیه السلام بود ، داشت که در کتاب مقدس به بعضی از این اختلافات اشاره شده است. امروزه قسمت اعظم انجیل به نامه های پولس اختصاص دارد و ازپطرس کمترسخن به میان آمده است.
2- اواخر قرون وسطی و اوائل رنسانس(حدود قرن پانزدهم میلادی ) ، نهضتی در دل مسیحیت به وجود آمد كه پروتستانیسم نام گرفت. این نهضت ـ كه اكنون شاخه‌ای از آیین مسیحیت محسوب می‌شود ـ به وضعیت موجود در مسیحیت معترض بود. دقت در نوع نگرش مذهب پروتستان به جهان آفرینش ما را به این نتیجه رهنمون می‌سازد كه این نهضت، نتیجة تفسیری یهودی از مسیحیت است كه باعث به وجود آمدن تمدن كنونی در غرب شد. (4) پایه گذار پروتستانیسم ( پیرایشگری ) مارتین لوتر ،  به  عقیده برخی یهودی بوده است  مانند دایره المعارف  یهود (5) . او  ضربه ویرانگری بر کلیسای کاتولیک وارد کرد وکلیسا اورا یک« نیمه یهودی » نامیده بود و یهودیانی چون آبراهام فاری سول او را یک یهودی « پنهان کار متجدد » میدانند و نو آوریهای اورا اقدامی در راستای بازگشت به یهودیت اعلام می کنند .
فردی چون آبراهام ب. الیزهالوی خاخام کابلاییست گفته که لوتر در پنهان خویش یهودی بود و تلاش می کرد مسیحیان را آرام آرام به یهودیت متمایل کند. (6)
   مارتین لوتر روانشناسی ذلت پذیر « تسلیم محض » را هم در مسیحیت نهادینه کرد و هرگونه مخالفت با نظامهای حکومتی ستمگر را هرچه قدر هم که انحرافی باشند ، عصیان و شورش علیه خداوند تلقی می کرد . او بحث « انتظار بهشت دنیایی »را که بسیار به عقاید یهودیان نزدیک است ، در مسیحیت تبلیغ کرد و نقش روحانیت را در تفسیر دین بسیار کمرنگ کرد و باعث شد تفاسیر بسیار انحرافی در مسیحیت به وجود بیاید ؛ تا حدی که امروزه مسیحیان صهیونیست یا پروتستانهای راست گرای افراطی (مثل بوش و هیئت حاکمه فعلی آمریکا) به وجود آمده اند که ارتباطات عقیدتی ، مالی ، سیاسی و امنیتی بسیاری با صهیونیست ها و یهودیان دارند (7). البته لوتردر اواخر عمر مواضعی یهود ستیزانه گرفت تا خود را از ارتباط با یهودیان تبرئه کند ولی واقعیات زندگی و افکار و تعلیمات او به ما می فهماند که این مواضع هم از روی حیله و فریب بود .
3-غلبه انسان بر خدا و ضعیف جلوه دادن خدا از مهمترین اصول جهان بینی یهود است كه به برخی فقرات موجود در تورات تحریف شده بر می‌گردد. مثلا: اینكه انسان در مبارزه با خداوند پیروز می‌گردد(8) یا اینکه خد اوند از وحدت مردم می ترسد(9) یا مثلاً پشیمانی خداوند از کرده خویش (10) . این جهان‌بینی بعد از رنسانس به اومانیسم (انسان پرستی) انجامید.
4 - سكولاریسم (جدایی دین و دنیا) ناشی از تاریخ اجتماعی یهود است، چرا كه در ابتدا پیامبران الهی، پادشاهان بنی‌اسرائیل بودند (مانند حضرت داود و سلیمانعلیهما السلام ) ولی در مرحلة بعد پادشاهانی بر این قوم حاكم شدند كه پیامبر نبودند اما اینگونه پادشاهی به صورت یك اصل در قوم بنی‌اسرائیل درآمد كه در تورات هم از آنان بسیار سخن رفته است(11) .
5- یكی از ابعاد تمدن غرب، حس‌گرایی(آمپریسم) ، تجربه‌گرایی و اثبات‌گرایی( پوزیتیویسم) است كه موجب حاكمیت بینش تجربی بر تمام دانشهای بشری (خصوصاً در دورة مدرنیسم) شد و این ناشی از فرهنگٍ حس‌گرایی یهودیان بوده است. به طور مثال در قصة ذبح گاو(12) ، تمامی مشخصات ریزٍ حسی گاو را از حضرت موسیعلیه السلام می‌خواستند و یا این كه می‌خواستند خداوند را آشكارا ببیند و یا گوسالة سامری را گرفتند تا به عنوان مظهر خدا بپرستند(13) . در تورات هم خدا یك امر حسی است كه بر انسان ظاهر می‌شود و با او سخن می‌گوید.
6- بعدُ دیگر تمدن غرب، ناسیونالیسم یا ملی گرایی است كه به تبع حس‌گرایی(ماده گرایی اومانیستی ) زاده شد. و این هم نقطه مقابل مذهب است که عامل وحدت را عقیده می داند، نه قومیت ومرز جغرافیایی. در حالی كه یهودیت یك ملیت است. به عبارتی هر كه از نژاد یهود باشد، یهودی محسوب می شود، هرچند مقید به آداب دین نباشد. به همین دلیل نام قوم خود را بر دینشان هم  گذاردند. ، نژادپرستی كه در تمدن غرب به وجود آمده و هنوز هم وجود دارد بی ارتباط با نژادگرایی یهود نیست . 
7-  ادعای آزادی خواهی غرب( لیبرالیسم )  گوش فلک را کر کرده است اما این آزادی در عمل نمودی جز بی بند وباری جنسی و گسترش فحشا نداشته است ؛ لذا حکومتهای پر مدعای لائیك‌ مستقیماً به حجاب حمله می‌ کنند. فساد اخلاقی غرب از نظر نئوریک می تواند ریشه در داستانهای تحریف شده تورات داشته باشد. از جمله می توان به ماجرای روابط نامشروع جنسی که حتی به پیامبران هم نسبت داده می شود(14) اشاره کرد. (جهت حفظ حرمت انبیای عظام الهی از توضیح بیشتر خودداری می شود.)
8- اسرائیل زاده تمدن غرب و تجسم اعلای آن است. به همین دلیل دولت‌های غربی در خدمت آن هستند. بنابراین  تجددگراها و مدرنیست ها، نمی‌توانند با اسرائیل مخالفتی داشته باشند. چون مخالفت با اسرائیل، مخالفت با تجسم اندیشة خودشان است. به همین دلیل اكثر مدرنیست های غرب، یا پروتستان بوده‌اند یایهودی (مثل کارل ماركس و باروخ اسپینوزا در فلسفه،زیگموند فروید در روانشناسی، آدام اسمیت و دیوید ریکاردو در اقتصاد،کارل پوپر در فلسفه سیاسی، ، امیل دورکهایم در جامعه شناسی).
9- فراماسونری ( ماسونی ) جنبشی است که در مسیحیت طرفداران کثیری دارد و بسیاری از مهمترین اندیشمندان و سیاست مداران وعلمای مسیحیت و حتی بعضی پاپ ها و بلند مرتبگان کلیساهم در لژهای فراماسونری عضویت داشته اند وچیزی که اصلا قابل خدشه نیست ارتباط آداب و رسوم و عقاید فراماسونری و یهودیت است .( فراماسونری بر گرفته از عرفان تحریف شده یهودیت خصوصا کتاب کابالا  است) بعضی از این بزرگان مسیحیت حتی یهودی هم بوده ا ند و با عوض کردن اسم خود مسیحیت را به سمت دلخواه  زرسالاران یهودی ( مادی گرایی و ماتریالیسم ) رانده اند مانند کاردینال به . آ. ، پاپ وستر یشر ، پاپ باعوم، هوشع بالوا (1852-1772)که یهودی و بانی کلیسای اونیور سالیست است و .. .(15)

شیوه های جنگ روانی
یکی از  ا بزارهای صهیونیسم بین الملل در تسخیر دنیا جنگ روانی و سایبرنتیک است که سینما و مطبوعات و رسانه ها و مراکز علمی- فرهنگی  مهم ترین ابزار این نوع جنگ هستند؛ لذا بر ماست تا با شناخت شگردهای این طریقه نبرد  در مواجهه باصهیونیستها در این عرصه  هم پیروز و سربلند شویم.  بعضی تکنیک های جنگ روانی که قرآن کریم هم مفصلا در بحث از شیاطین به آن پرداخته است از این قرار است :
     1. زینت بخشی به طرح ها و علوم وزندگی غیر خدایی  و مادی گرایانه و اغوای بندگان خدا (16).     2. تخویف و ترساندن از هیبت و زرق و برق برنامه های خود و در نتیجه خود باختگی سایرین (17) .
     3. سعی در القای محبت خود در دل مخاطب و بدین طریق گمراه کردن وی (18) .
     4. رجز و وسوسه به شر وظلالت و به لغزش افکندن انسانها (19) .
     5. فریب و حیله و گفتن سخنان آراسته( زخرف القول )  و گول زننده (20) .
     6. ارتباط برقرار کردن با عوامل  خود فروش و فریب کار خود در صفوف دشمنانشان (21) .
     7. استفاده از شعر و ادبیات وهنر برای بازی با احساسات مردم و گمراهی آنها(22) .
     8. ترویج غفلت و بسط سرگرمی های بی فایده و سوء استفاده از عنصر زمان و وقت کشی (23) .
     9. نسیان و فراموشاندن مطالب از ذهن مردم (24) .
     10. توسعه کفران نعمات الهی و نادیده گرفتن امکانات و توانایی ها در جوامع و افراد (25) .
     11. فخرفروشی و امید به دارایی های مادی و مالک حقیقی پنداشتن خود و فراموشی خدا (26) .
     12. دادن وعده های پوچ و توخالی و بی اساس مانند وعده به فقر و تشویق حرص در افراد (27) .
     13. امر به فحشاء و فساد و آزادی های شیطانی  (28) .
     14. تشویق مردم به سرنهادن برآستان ولایت طاغوت و تواضع در برابر راه و علم طاغوتی (29) .
     15. پیروی از ظن وگمان و حق دانستن پنداشته های خود یا قوم خویش  (30) .
     16. حق دانستن پیروی از اکثریت (31) .
     17. ترویج تقلید و پیروی کوراز پیشینیان گمراه و نژاد گرایی و قبیله پرستی (32) .
     18. دادن امیدها و آرزوهای واهی (33) .
     19. دشمنی و وهن و تمسخر مقدسات(34) .
     20. شبهه افکنی و خوض و بازی در آیات الهی (35) .
      21. ترویج روحیه نفاق ودورویی (36) .
      22. تشویق استفاده ازفرهنگ بیگانه ازراه الهی(سمبلها و لباسها و آداب و رسوم وکلمات و واژه ها ومدها) (37)
     23. ترویج سحرو جادو گری و شعبده بازی (38) .
     24. تحریف  عمدی کلمات دیگران و خداوند متعال (39) .
     25. پنهان کردن حقایقی که به زیان آنها ست (40) .
     26. انکار و لاپوشانی حقی که فهمیده اند ولی به نفعشان نیست (41) .
     27. افزون طلبی و تکاثر بی مورد (42)
     28. سست بودن درمسیر حق (43) .
     29. تشویق به همنشینی با انسانهای شیطان صفت (44) .
     30. ترغیب به گوش ندادن وندیدن و نگفتن و تفکر نکردن در حقیقت (45) .
مهمترین نکته برای در امان ماندن از تیرهای مسموم جنگ روانی توکل به خداوند متعال است که «من یتوکل علی الله فهو حسبه » . در این راه پر فراز و نشیب تلاش و کوشش در جهت گسترش و تعمیق آگاهی ها و اطلاعات و علوم مفیدما را بیمه خواهد کرد . کسب شناخت از محیط اطراف و مرد زمانه بودن و نهراسیدن از مشکلات و ایمان و ایقان به هدف از مهمترین نکاتی است که در طی این طریق صعب ما را یاری خواهد رساند  .باید مرد خدا بود و جز او را ضعیف شمرد که خدا بزرگ تراز آن است که حتی در وصف ما هم آید .و دیگران همه مخلوقات و مملوکات اویند و او صاحب اختیار همه چیز و همه کس است .بایدتوحید را به تمام و کمال بفهمیم و داشته باشیم  که توحید نه تنها درخلقت که درربوبیت و عبادت هم جریان دارد  پس هرکس امیدش اوباشد او هم اوراکفایت خوا هد کرد مانند بسیاری از پیامبران خدا که تنها وبی چیز ایستادن وبه همه چیز رسیدند. و خدای آنها هنوز هم خدای جهانیان است .

 هالیوود؛ جایگاه امن یهودیت صهیونی
هنگامی که اروپاییان استعمار گر و جاه طلب به وجود منابع سرشارسرزمینی و آب و هوایی و ثروت زیاد قاره آمریکا (مخصوصاً طلا) پی بردند، مهاجرت  غاصبانه و برتری طلبانه آنها به سوی این قارة ثروتمند آغاز شد. استخراج منابع سرشار و بكر این سرزمین نیاز به نیروی انسانی زیادی داشت ؛ لذا تجارت سوداگرانه مردمان مظلوم و ستمدیده آفریقا( برده داری در عصر مدرنیسم  )  به آمریکا توسط پول پرستان سفید پوست رونق خاصی گرفت و چندین ده میلیون سیاه پوست از خانه وکاشانه خود دزدیده شده و به آمریکا برده شدند وبرای همیشه به دوراز وطن خویش با زور اسلحه اربابان خود برتربین  درآمریکا ماندگار شدند. چند میلیون نفر از آنها از شدت بد رفتاری و گرسنگی در بین راه مظلومانه جان باختند و بقیه به عنوان انسانهای درجه دو که به اندازه حیوانات اربابان خویش هم ارزش نداشتند به زندگی نکبت بار در آمریکا تن دادند . اروپاییان طماع زیادی هم به این قاره غصب شده جدید سرازیر شدند .  در این میان سرمایه‌داران یهودی مستقر در آمریكا مانند: «یاكوب شیف» و «آگوست بلمونت» و غیره كه نبض سیاست و اقتصاد در دستشان بود، دریافتند كه تعداد اندك یهودیان، متناسب با قدرت عظیم مالی و سیاسی آنها نیست. اما در دیگر گوشة جهان، یعنی روسیه و اروپای شرقی، جمعیت انبوهی از یهودیان زندگی می‌كردند كه تعدادشان در پایان سده نوزدهم حدود پنج میلیون نفر بود. از سوی دیگر، دولت روسیه مباشری املاك كشاورزی و فروش مشروبات الكلی ـ كه از حرفه‌های سنتی یهودیان بود ـ را برای یهودیان ممنوع كرده بود و یهودیان برای رسیدن به ثروت‌های كلان و پیشرفت به بن‌بست رسیده بودند. زر سالاران یهودی آمریكا نیاز داشتند تا از این نیروی بالقوة یهودی، برای نفوذ در همة شئون آمریكا استفاده نمایند. حملاتی كه از سال 1881 تا 1921 به یهودیان روسیه شد و به پوگروم‌ها شهرت یافت و عاملین آن هم تا كنون شناخته نشده‌اند( برخی از اندیشمندان و تاریخ نویسان این حملات و قضایایی مشابه آن را درسرزمینهای دیگر از جانب خود زرسالاران یهودی می دانند که حتی حاضرند هم کیشان مستضعف خویش را  هم برای رسیدن به مال و منال دنیا به سلاخی بکشند ) ، باعث مظلومیت نمایی یهودیان شد و زمینة حضوربیشتر آنها را در سرزمین آمریكا فراهم ساخت.
مهاجرت یهودیان به آمریكا با حمایت سرمایه‌داران یهود آغاز شد و مهمترین حرفه‌های سنتی یهودیان نیز به آمریكا منتقل شد كه شامل  ایجاد شبكه گسترده تجارت مشروبات الكلیوعتیقه جات و مواد مخدر ، فحشا، قمار ، بانک داری ربوی وتبهكاری سازمان یافته بود. در میان نخستین نسل مهاجرین یهودی كه توسط لرد روچیلد و  بارون هریش ( سرمایه داران یهودی) به آمریكا اعزام شدند، بنیانگذاران صنعت سینمای آمریكا و هالیوود قرار داشتند. مانند  لویی مایر، برادران شنك، شموئل گلب فیش (كه بعداً نام خود را به ساموئل گلدوین تغییر داد) لویی زلنیك، برادران وارنر، سام اشپیگل، ال‌جانسون اسرائیل بالین (ایروینگ برلین) و غیره.
یهودیان ابتدا سالنهای سینما را در اختیار گرفتند. آنها به سرعت سالن‌های سینما را گسترش دادند و سپس به تولید فیلم هم پراختند. آنها در فیلم« ملكه الیزابت» از بازیگر مشهور تئاتر سارا برنار (كه یهودی بود) استفاده كردند تا آمریكائیان سنتی را جذب كنند. بالاخره با تلاش یهودیان انحصار فیلم سازی كه متعلق به ادیسون و ساحل شرقی بود، لغو شد و یهودیان عازم ساحل غربی شدند تا« هالیوود» را بنیان گذارند.
استودیوهای 6 گانه آمریكایی در دهه 1920، هالیوود را در حومه شهر لس‌آنجلس تشكیل دادند و تا حدود 30 سال حاكم مطلق بودند. صاحبان این كمپانی‌ها، یهودی و از مهاجرین اروپای شرقی بودند. این عده شامل برادران وارنر (به ویژه جك وارنر)، ساموئل گلدن، لویی مایر، كارل لمله، ادولف زوكر، ویلیام فاكس می‌شدند كه استودیوهای برادران وارنر، متروگلدن مایر، یونیورسال، پارامونت، كلمبیا و فوكس قرن بیستم را تأسیس كردند. اولین استودیو توسط كارل لمله تأسیس شد كه نامش یونیورسال بود. آنها از هر چیزی برای موفقیت فیلم‌هایشان استفاده كردند همانند استفاده ابزاری از زنان، سیستم ستاره‌سازی، موضوعات غیراخلاقی، خشونت، اسطوره سازی، ترویج خرافات و جادو  و…
تهیه كنندگان یهودی، حاكم مطلق بودند و كارگردانان و هنرمندان، تحت فرمان آنها. اما با نیاز به یك فرهنگ و جریان فراگیر برای رسوخ در قلب مردم عادی، اسطوره‌های رویایی را برای مردم ساختند و آنها را در تخیلات شیرین فرو بردند. یهودیان ضمن توجه به اختلافات طبقاتی، با بیان ارزشهای طبقه مرفه و متوسط برای كارگران و توجه به زنان، جوانان و خانواده و در مجموع ارائه دیدگاه‌های لیبرالی، توانستند در میان عوام مردم ، نفوذ كنند. (هرچند آنچه كه در آن فیلم‌ها مطرح می‌شد تصویری واقعی از آمریكا نبود و بیشتر تخیلاتی بود كه آرزوهای مردم عادی را شكل می‌داد)              
75 درصد آمریكائیان دست كم هفته‌ای یك بار به سینما می‌رفتند و سینماها مانند كلیساها اهمیت یافت.  مردم احساس كردند مذهب جدیدی وارد زندگیشان شده است كه هنرپیشگان آن نقش الهه‌ها و بتها را داشتند و مراسم «اسكار» توسط «لویی مایر» مرد اول هالیوود و برای ایجاد شوری همگانی برپا شد… 
یهودیان برای ادغام شدن با مردم و تحت پوشش قرار دادن آنان از هیچ تلاشی دریغ نكردند و استودیوها یهودیان را در فیلم‌هایشان طوری نشان دادند كه دلسوزی مردم برانگیخته شود. از سوی دیگر، رؤیای زندگی شیرین آمریكایی با فیلم‌های موزیكال كه اختراع استودیوها بود، به اوج خود رسید كه خود مروج ارزشهای لیبرالی بود. «آیروینگ برلین» یهودی با ساخت موسیقی فیلم و سرودهای ملی و میهنی امریكایی، از رییس جمهور آیزنهاور جایزه مخصوص گرفت.
این گونه یهودیان ، با برنامه حساب شده ای خود را مشتاق فراموش كردن ریشه‌های خویش و ادغام در جامعه آمریكا نشان می دادند تا مردم به آنها بدبین نباشند. «لویی مایر» که می‌گفت روز تولد واقعی‌اش را نمی‌داند، جشن تولد خود را در چهار ژوئیه (روز استقلال آمریكا) گرفت و خود را یك یانكی نمونه در چشم مردم معرفی كرد. قهرمان فیلم «یانكی دودل، دنی» نیز كه سمبل آمریكا بود درچهار ژوئیه متولد شده بود. فرزندان این یهودیان می‌گویند كه هیچ نشانه‌ای از یهودیت در خود نمی‌بینند. هنر پیشگان یهودی برای  آن كه با نام‌های نامأنوسشان، مردم را از سینماها نرانند، نامشان را عوض كردند. به این ترتیب زنان بازیگر یهودی، سمبل زنان آمریكا شدند. استودیوهای فیلم‌سازی، برای یهودیان نیویورك كه سنتی بودند فیلم‌های مخصوص ساختند كه درست جهت عكس دیدگاه‌های لیبرالی هالیوود بود و هم چنین برای سیاهان و… و با این شرائط، تا حدود یك دهه، بالاترین درآمد دنیا متعلق به «لویی مایر» بود.
با روی كار آمدن نازیها در آلمان، سینماگران یهودی آمریكا با انتشار بیانیه‌ای تلاش داشتند تا آمریكا را وادار به اقدام علیه نازی‌ها كنند. اما سیاستمدار آمریكایی جوزف كندی (پدر جان. اف. كندی) در ملاقاتی مخفی با سران كمپانی‌ها، با این استدلال كه اگر آمریكا وارد جنگ شود مردم، یهودیان را مسؤول خواهند دانست، آنان را متقاعد به عقب‌نشینی كرد.
یهودیان، قهرمانانی اسطوره‌ای نظیر« سوپرمن »اختراع كردند كه در ظاهر روزنامه‌نگاری روشنفكر، اما در واقع قهرمانی است كه دولتها و نیروهای خبیث را با قدرت خویش سرِ جایشان می‌نشاند. و همچنین چارلی چاپلین یهودی  فیلم  «دیكتاتور بزرگ » را در هجوِ هیتلر ساخت و… سرانجام پس از ورود آمریكا به جنگ جهانی، هالیوود و دولت در یك اتحاد بی‌سابقه برای تبلیغات و رواج میهن‌پرستی شریك شدند. یهودیان اعتقاد داشتند همة اختلافات نژادی در آمریكا باید كنار گذاشته شود تا نازی‌های ضد یهود شكست بخورند و به بركت شور جنگیِ ضد نازی، یهودیان هالیوود برای نخستین بار جرأت كردند مسأله یهودستیزی  و ظلم به یهود را در سینما مطرح كنند، مانند فیلم «توافق آقایان» كه برنده اسكار بهترین سناریو شد…
کم کم غولهای هالیوود مثل لویی مایر  از دور خارج شدند  و  رده‌های دیگری از یهودیان كنترل را به دست گرفتند.امروزه کمپانیهای « یونایتد آرتیس» و« کانون » آمریکا و« فالکون » انگلیس (46) هم از آن صهیونیستهاست . آنها سعی می کنند با بلعیدن شرکتهای کوچکتر سیطره خود را در کشورهای دیگر هم کاملتر کنند .

ادامه دارد...


نوشته شده توسط: مهرداد احمدی | آخرین ویرایش:سه شنبه 5 بهمن 1389 | نظرات() 

chocolate
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 07:52 ب.ظ
Do you have a spam issue on this blog; I also am a
blogger, and I was curious about your situation; many of us
have developed some nice practices and we are looking to swap
techniques with other folks, please shoot me an e-mail if interested.
Cialis online
پنجشنبه 2 فروردین 1397 05:22 ق.ظ

Valuable data. With thanks!
il cialis quanto costa rx cialis para comprar acquisto online cialis cialis sans ordonnance only here cialis pills cialis daily reviews cialis pas cher paris comprar cialis navarr dose size of cialis non 5 mg cialis generici
pixel gun 3d hack
جمعه 4 اسفند 1396 08:04 ب.ظ
سلام. من وبلاگ خود را با استفاده از msn پیدا کردم. این یک مقاله با انشای بی نهایت خوب است.
من مطمئن هستم که آن را نشانه گذاری کرده و دوباره به خواندن اطلاعات مفید خود مراجعه کنید.
از پستتان ممنونم. مطمئنا برگشتم
supplemental medicare plans
جمعه 3 آذر 1396 05:53 ب.ظ
هورا! در نهایت من یک وبلاگ را از جایی که من توانایی واقعا اطلاعات مفید در مورد مطالعه و دانش من دریافت کردم.
are psychics real
سه شنبه 30 آبان 1396 06:24 ب.ظ
سلام، فقط به وبلاگ خود از طریق Google هشدار داد
و متوجه شدم که این واقعا آموزنده است. من قصد دارم برزیل مراقب باشم.
اگر این را در آینده ادامه دهید، سپاسگذارم.
بسیاری از افراد از نوشتن شما سود خواهند برد.
به سلامتی!
Can you lose weight by doing yoga?
دوشنبه 27 شهریور 1396 12:18 ق.ظ
What a information of un-ambiguity and preserveness of
precious knowledge regarding unexpected feelings.
What makes you grow taller during puberty?
یکشنبه 15 مرداد 1396 07:13 ق.ظ
This design is steller! You certainly know how to
keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!)
Excellent job. I really enjoyed what you had to say, and more than that,
how you presented it. Too cool!
http://nieshableichner.hatenablog.com/entry/2015/06/24/221306
جمعه 13 مرداد 1396 12:14 ب.ظ
Hi there! I know this is kind of off-topic but I needed to ask.
Does managing a well-established website such as yours require a large amount of work?
I'm completely new to running a blog however I do write in my
diary every day. I'd like to start a blog so I will be able to share my own experience
and views online. Please let me know if you have any kind of suggestions
or tips for new aspiring bloggers. Thankyou!
What do eccentric heel drops do?
شنبه 7 مرداد 1396 09:11 ب.ظ
Right now it looks like Expression Engine is the best blogging platform available right now.
(from what I've read) Is that what you're using on your blog?
http://avisjaus.hatenablog.com/
شنبه 31 تیر 1396 10:24 ب.ظ
Hey! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.
Is it very difficult to set up your own blog? I'm not
very techincal but I can figure things out pretty quick.
I'm thinking about creating my own but I'm not sure where to start.

Do you have any ideas or suggestions? Appreciate it
std test kit
دوشنبه 5 تیر 1396 05:38 ق.ظ
قلب از خود نوشتن در حالی که صدایی
دلنشین اصل آیا نه نشستن درست با
من پس از برخی از زمان. جایی درون پاراگراف شما قادر
به من مؤمن متاسفانه فقط برای کوتاه در حالی که.
من با این حال مشکل خود را با جهش در
مفروضات و شما ممکن است را خوب به کمک پر همه
کسانی معافیت. اگر شما در واقع که می توانید انجام من را بدون شک تا پایان
تحت تاثیر قرار داد.
Ronny
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 02:56 ب.ظ
Valuable information. Fortunate me I found your web site unintentionally, and
I am shocked why this accident didn't came about earlier!
I bookmarked it.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر